< Back to the blog

Ondernemings (- en btw-) nummers beginnend met 1 op komst - pas uw systemen aan

  • 06/09/2022
  • Sven Reynders - FIDUCIAL Accountancy

Klassiek beginnen onze ondernemings- en btw-identificatienummers met het cijfer 0, gevolgd door 9 andere cijfers. Nu de reeks nummers die starten met 0 stilaan uitgeput geraakt, kondigt de FOD Economie aan dat ondernemingsnummers die starten met 1 eraan komen. Tijd om toepassingen en systemen aan te passen.

Ondernemings- en btw-identificatienummers - structuur

Bij inschrijving in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO) krijgt elke entiteit een uniek ondernemingsnummer toegewezen. Waar nodig wordt dit ondernemingsnummer door de btw-administratie geactiveerd als btw-identificatienummer, zodat deze twee nummers principieel identiek zijn.

De structuur van het ondernemingsnummer is vastgelegd bij KB*; de vorm is Znnn.nnn.nnn waarbij het eerste cijfer Z een 0 of een 1 is.

0-reeks bijna uitgeput - wees voorbereid voor de 1-reeks

Momenteel worden de nummers gebruikt die met 0 beginnen: dus 0nnn.nnn.nnn. Deze reeks is echter niet oneindig; de FOD Economie kondigde recent aan dat alle resterende ondernemingsnummers die met het cijfer 0 beginnen komend jaar zullen worden toegekend.

Van zodra de 0-reeks uitgeput is, zullen ondernemingsnummers worden toegekend waarvan het eerste cijfer een 1 is: 1nnn.nnn.nnn.

De FOD Economie raadt daarom alle economische actoren ten sterkste aan om voor 1 januari 2023 alle toepassingen die gebruik maken van ondernemings- en btw-identificatienummers aan te passen, zodat deze de nummers van de 1-reeks kunnen gebruiken.

* Koninklijk besluit 24 juni 2003 tot vaststelling van de toekenningsregels, de samenstelling en de overdrachtsmodaliteiten van het ondernemingsnummer en het vestigingsnummer in de Kruispuntbank van Ondernemingen, BS 30 juni 2003, 34.933.

Deel dit artikel

Aanbevolen artikels

Ondernemings (- en btw-) nummers beginnend met 1 op komst - pas uw systemen aan

  • 06/09/2022
  • Sven Reynders - FIDUCIAL Accountancy

Welcome Sven Reynders !

  • 17/10/2022

FIDUCIAL BeLux is hiring!

  • 15/12/2022